Autodesk Revit

Autodesk Revit

Autodesk Revit patří do nové generace softwaru předurčené pro vytváření informačních modelů budov (BIM). Přináší maximální flexibilitu navrhování a je obrazem pracovních postupů a procesu myšlení při práci na projektu. V intuitivním prostředí získáte rychle kvalitu, koordinaci a konkurenční výhodu.

Sledujte naše pravidelné Revit webináře, za více jak 7 let vysílání jsme pro Vás připravili archiv s více jak 200 videozáznamy, které jsou k dispozici jako BONUS pro zákazníky společnosti GRAITEC.

Podívejte se na přehled doporučených systémových požadavků pro Revit a ověřte si podporu a vhodnost grafické karty.

 

CHCETE ROZŠÍŘIT SVÉ ZNALOSTI A VYUŽÍVAT VÁŠ PROGRAM NAPLNO?

  • Přijďte k nám na školení. Aktuální termíny pro učebny v Praze a Brně jsou zde.
  • Zůstaňte v kanceláři a přihlaste se na naše bezplatné webináře. Aktuální termíny jsou zde.
  • Domluvte si individuální konzultaci - kontaktujte svého obchodníka nebo zadejte požadavek na náš Helpdesk.
  • Přehledy
  • Postupy
  • Uživatelské příručky
  • Manuály starších verzí
26. 04. 2021
2 MB
04. 05. 2020
808 KB
29. 04. 2019
3 MB
16. 04. 2018
2 MB
Přehledy nahoru

Přehled hlavních novinek verze 2016.

18. 05. 2015
7 MB

Přehled hlavních novinek verze 2016.

Kromě automatických aktualizací produktů, flexibilních licencí (domácí licence, starší verze), rozšířeného cloudového úložiště, technické podpory a finančních výhod, získává předplatitel velké množství aplikací a služeb. Zde nabízíme jejich přehled s odkazy, kde je získat.

Přehled hlavních novinek aktualizované verze Revitu označené Autodesk Revit R2 2015, která vyšla v polovině září 2014 a nepřinesla jen opravy a vylepšení, ale i zcela nové funkce. Tato "nová verze" je k dispozici pouze pro majitelé aktivního subscription programu (předplatného) na účtu Autodesk Subsctription centra.

Přehled užitečných cest k souborům Revitu a základnímu nastavení prostředí pro verzi 2015.

Přehled hlavních novinek Revit Architecture 2015 doplněný ilustračními obrázky.

K dispozici taky v podobě PDF.

15. 01. 2014
485 KB

Autodesk Revit LT patří do nové generace softwaru předurčené pro vytváření informačních modelů budov (BIM).  Ikdyž je sadou svých nástrojů velmi podobný plné verzi softwaru Autodesk Revit/Architecture, přináší samozřejmě řadu omezení funkcí oproti plné verzi.

Přehled výhod aktivního subscription programu Revit 2014, součástí dokumentu je i výčet hlavních rozšíření Autodesku dostupné z účtu subscription centra a portálu utilit Autodesk Exchange.

Přehled hlavních novinek aktuální verze 2014 doplněný ilustračními obrázky.

Vzhledem k tomu, že používaní klávesových zkratek obecně urychlí přístup k dané funkci a tím i práci, lze je editovat a doplňovat online přímo z prostředí Revitu. Kromě těchto uživatelsky definovaných klávesových zkratek umožňuje Revit využívat i tzv. systémové klávesové zkratky, které jsou v programu pevně zakotveny.

Postupy nahoru

Článek věnovaný parametrům rodiny, které se nevytváří, ani nepatří mezi základní typy parametrů zastoupených v přehledu Typy rodin, ale přítom zásadně ovlivňují chování rodiny v projektu.

Článek věnovaný parametrům rodiny, které se nevytváří, ani nepatří mezi základní typy parametrů zastoupených v přehledu Typy rodin, ale přítom zásadně ovlivňují chování rodiny v projektu.

13. 01. 2014
597 KB

Pokud potřebujete hromadně aktualizovat soubory Revitu ze starší verze do aktuální 2014, lze využít služeb příjemné utility od Autodesku, která odvede práci za vás. Není tedy potřeba manuální otevírání starších souborů a následné ukládání v aktuální verzi. Nebo lze využít staršího jednoduchého automatického postupu, který je však aplikovatelný pouze jen na rodiny.

Článek přináší postup jak vytvořit vlastní příčli jako nosný prvek pro panely obvodového pláště.

Uživatelské příručky nahoru
22. 08. 2018
15 MB

Příručka pro začínající uživatele Revitu LT

Uživatelská příručka, která vznikla v rámci výuky na FAST VUT v Brně, obsahuje 190 stran rozdělených do 13 kapitol a slouží k seznámení s programem Revit Architecture 2015.

Druhý díl uživatelské příručky z pera RNDr.Heleny Novotné, která vznikla v rámci výuky na FAST VUT v Brně, obsahuje 77 stran a věnuje se třem pokročilým kapitolám Revitu (práci s objemy, možnosti nastavení a vykazování materiálů a tvorbě rodin).

22. 11. 2014
N/A

Publikace obsahující 165 stran praktických zkušeností a doporučení pro tvorbu BIM modelu a projektové dokumentace v programu Revit 2014/2015.

Manuály starších verzí nahoru
02. 12. 2013
888 KB

87 stránkový výukový manuál formou skript rozdělen do 20 lekcí. Ikdyž se jedná se o jednu z prvních českých dokumentaci určenou primárně pro verzi Revit Architecture 2008/2009, principy platí i pro verze novější.

312 stránkový výukový manuál formou pracovního sešitu rozdělen do 20 lekcí. Ikdyž se jedná se o jednu z prvních českých dokumentaci určenou primárně pro verzi Revit Architecture 2008/2009, principy platí i pro verze novější.