Používání softwaru Autodesk z domova

Pátek 20. březen 2020

Používání softwaru Autodesk z domova:

Jaké jsou možnosti používání softwaru Autodesk z domova? Možnosti se liší v závislosti na typu licence. Tato novinka poskytuje přehled možností dostupných pro každý typ licence.

Jednouživatelská licence:
Pokud máte předplatné pro jednoho uživatele nebo plán údržby pro jednoho uživatele, stačí aktivovat software na domácím počítači pomocí přihlášení na svůj účet Autodesk nebo zadáním sériového čísla.

Víceuživatelská licence:
Pokud máte víceuživatelskou licenci, můžete si vypůjčit software v dané aplikaci v sekci O aplikaci nebo si vygenerovat licenci (sériové číslo) pro domácí použití jednotlivě u softwaru v účtu Software coordinátora.

Token Flex (EBA) licence:
Pokud má vaše společnost obchodní dohodu Autodesk Enterprise Business Agreement (EBA)
existuje několik možností, které uživatelům umožní přístup k vašim aplikacím doma.
Možnost 1:
K vašemu softwaru Autodesk lze přistupovat vzdáleně prostřednictvím připojení VPN (Virtual Private Network). Pokud to vaše VPN podporuje, umožňuje uživatelům přístup k produktům na vyžádání a podle potřeby. V modelu Token Flex budou tokeny spotřebovány jako obvykle.
Možnost 2:
V situaci, kdy není možné udržovat probíhající připojení VPN, se uživatelé mohou dočasně připojit k vaší firemní síti (prostřednictvím VPN nebo v kanceláři), spustit požadovaný produkt a poté si půjčit licenci ze síťového licenčního serveru. Tokeny budou konzumovány, dokud nebude licence vrácena nebo dokud nebude dosaženo datumu vrácení.
Poznámka: Výchozí doba trvání výpůjčky je šest měsíců, lze měnit v konfiguraci vypůjčení.
Možnost 3:
Pokud přístup VPN není možný, jako zákazník EBA máte povoleno nainstalovat Správce síťových licencí Autodesk (NLM) na server v prostředí cloud / DMZ. Na tomto serveru musí být také nainstalována služba Reporting Network Licensing Reporting Service (NLRS) společnosti Autodesk. Po instalaci a vykazování NLRS bude sledováno využití produktu a tokeny budou spotřebovány jako obvykle.

Pokud potřebujete pomoc nebo máte dotazy ohledně používání softwaru Autodesk z domova, obraťte se na náš GRAITEC Helpdesk.
Další novinky

Aktualizace Advance Design 2021.0.1 9. červenec 2020

S potěšením oznamujeme, že byla vydána aktualizace Advance Design 2021.0.1 . Aktualizovanou verzi je možné stáhnout z download zóny na portálu Helpdesk. Pokud aktuálně nemáte program zakoupen, nebo nemáte platný subscription program, kontaktujte pro získání či vyzkoušení řady Advance 2021 naše ob...

CADKON 2021 uvolněn 29. červen 2020

Dnes byla uvolněna nová verze produktů CADKON 2021 Stavební konstrukce, CADKON 2021 TZB a CADKON 2021 RCD (nadstaveb nad AutoCAD). Všem uživatelům produktů CADKON s platnou službou CADKON Active, bude následně rozeslán email s informacemi, kde si mohou novou verzi bezplatně stáhnout, jak získaj...

CADKON+ 2021 uvolněn 29. červen 2020

Dnes byla uvolněna nová verze produktů CADKON+ 2021 BASIC, ARCHITECTURE, MEP a RC. Všem uživatelům produktů CADKON s platnou službou CADKON Active, bude následně rozeslán email s informacemi, kde si mohou novou verzi bezplatně stáhnout, jak získají novou licenci 2021, jaké konkrétní novinky ver...

Neplatné! - Vývoj produktu DT+ byl již ukončen 15. květen 2020

Po oznámení ukončení vývoje produktu DT+ jsme obdrželi mnoho reakci od stávajících uživatelů, abychom tento krok ještě zvážili. Rádi bychom vás informovali, že DT+ bude pokračovat min. verzí pro produkt AutoCAD Architectural 2021.   Předběžné datum uvedení nové verze DT+ 2021 je nyn...

» Zobrazit všechny novinky